Canva

Aplikacja, która sprawi, że wszystkie Twoje social media odżyją i będą podążać za wyznaczanymi trendami marketingowymi – CANVA.

To ona sprawi, że Twój profil na Instagramie będzie odznaczał się spójnym feedem, ciekawymi relacjami, a także modnymi ikonami.

Facebookowi znajomi, obserwatorzy czy Twoi klienci pochwalą stworzone przez Ciebie dzieła – nowe zdjęcie w tle, wpisy, czy nawet zdjęcie profilowe.

Po pewnym czasie zobaczysz wymierne korzyści posiadania tej aplikacji, sam dla siebie zostaniesz „graphic designerem” bazując na zasobach wzorów, kształtów oraz kolorów Canvy.

To bezpłatna aplikacja, która pozwoli Ci na wiele, a z subskrypcją PRO na jeszcze więcej. Tylko po zainstalowaniu aplikacji nie rejestruj się od razu na darmowe 30 dni z Canvą PRO, później nie będziesz chciał mieć tej bez miesięcznej, bądź rocznej subskrypcji.

Z własnego doświadczenia wiem, jak bardzo można się wciągnąć. Gwarantuję Ci, że sam to odczujesz, szczególnie, gdy zaczniesz poszukiwać coraz to nowych pomysłów, wzorów czy alternatyw do wcześniej stworzonych materiałów.

Baw się dobrze szukając swojego stylu dla social mediowych postów i profili.

Pamiętaj, że możesz to zrobić na telefonie i komputerze.

Snapsed

Snapsed to też fajna aplikacja na telefon do przerabiania zdjęć – jedna z moich ulubionych. Bardzo intuicyjna i szybka. Posiada bardzo duży wybór narzędzi do edycji zdjęć – na pewno będziesz zachwycona/y – jak wrzucasz często zdjęcia fryzur, manicure, a nawet wnętrz.

Quik

Edycja filmików prosto z telefonu (i tylko z telefonu) bez znaków wodnych? Tak, to możliwe! I to dzięki jednej aplikacji, którą poznaję każdego dnia – Quik. Dzięki niej możesz do swoich filmów dodać muzykę, kadrować, dodawać filtry, przejścia, wejścia, cięcia, a także tekst.

Korzystanie jest bardzo proste – zaczynasz od dodania filmu, który chcesz zmontować, a później formujesz – wejście, przejście, barwy, muzyka z telefonu, napis, czas trwania, a do tego nawet zmiana rozmiaru (jest nawet opcja ,,kwadratu”, idealna na Instagrama ).

Wierzę, że sam odkryjesz te aplikację i pobawisz się różnymi metodami. To przecież Ty najlepiej wiesz, czego potrzebujesz!

Collect

Wiedziałeś o tym, że WeTransfer stworzył aplikację, dzięki której możesz przesyłać pliki linkiem prosto z telefonu?

Bezpłatna aplikacja, super prosta w obsłudze, pozwala stworzyć foldery, ale też dodawać zdjęcia czy filmy pojedynczo. A co najważniejsze – nie stracą one ani trochę na jakości!

Aplikacja pozwala także na założenie konta i płatną subskrypcję, gdzie pojawia się dodatkowe 200 GB w chmurze. Osobiście z tej opcji nie korzystam, ale uznałam, że warto wiedzieć, że istnieje coś poza dyskiem google, gdzie dodatkowe miejsce również jest płatne.

Nie płacę, nie muszę mieć konta, a wysyłane pliki lądują wśród moich współpracowników gotowe do pobrania! Doceniam za jakość, prosty interfejs, możliwość otwierania i pobierania plików nie tylko na telefonie, ale także na komputerze.

Korzystam i polecam!

Placeholdery

To aplikacja, dzięki której Twój Instagramowy profil będziesz mógł zapełnić treściami, które lubisz, zdjęciami, na których jesteś czy przesyłać znajomym swoje znaleziska wraz z nazwą właściciela profilu.

Co najważniejsze prowadząc profile, które głównie opierają się na promocji i reklamie produktów fizycznych, ta aplikacja świetnie sprawdza się we współpracy z influencerami. 

Dlaczego aplikacja staje się lepsza od robienia screena?

Zabiera znacznie mniej czasu. Daje możliwość udostępnienia zdjęcia na profilu z oznaczeniem właściciela. Jeśli nie chcesz, to o treść posta też nie musisz się martwić, ponieważ możesz udostępnić ją wraz ze zdjęciem właściciela. A jakby tego było mało, jest bardzo prosta w użyciu – kilka kliknięć i już!

Dla mnie ta aplikacja to zbawienie!

Instasquares

Insta Squares – Image Spliter to aplikacja, dzięki której z jednego ciekawego zdjęcia zrobisz aż trzy!  Nie musisz udostępniać go jako jednego w kwadracie, ale jako trzy kwadraty w pasku. Możesz udostępnić jako trzy posty, albo naraz, w zależności jaki masz zamysł. Pamiętaj o tym, by między kwadratami było jakieś połączenie, które pozwoli obserwatorom zauważyć, że to nie zwykły „kafelek”. 

Super może sprawdzić się w branży projektowej, gdzie łącznikiem mogą być produkty, linie, liście, kwiaty. To wcale nie oznacza, że jeśli prowadzisz swój profil nie możesz użyć tej aplikacji, bo zdjęcia możesz połączyć przewijającym się tłem, niebem. Najważniejsze by połączenie się zgadzało, ale nie było wymuszone.  Sama, zanim znalazłam tą aplikację myślałam, że będę musiała coś takiego zrobić w Canvie! A przy takim efekcie – precyzja to jednak podstawa.

Creator Studio

To narzędzie Facebooka , dzięki któremu Twoja gimnastyka między obowiązkami domowymi, a publikacją postów będzie niepotrzebna. Posty zaplanujesz z wyprzedzeniem – kilkugodzinnym, tygodniowym, a nawet miesięcznym.

Nie tylko zaplanujesz i opublikujesz posty, ale treść na IGTV, film czy transmisje na żywo na Facebook’a! Jedyne o czym będziesz zmuszony pamiętać to Stories, ale o tym to chyba trudno zapomnieć. Z resztą są też aplikacje zewnętrzne do planowania treści w social media – o których niebawem na blogu.

Jakbyś jeszcze nie był przekonany, że ta część narzędzi na Twojej Facebook’owej stronie ułatwi Ci życie, to znajdziesz tam także statystyki. Dotyczą one każdej treści – postów, filmów, a także wrzuconych Stories.

Creator Studio to nie tylko narzędzie, które posiadamy w wersji komputerowej, ale również aplikacja na telefon. Pozwoli nam na sprawdzenie statystyk, odpowiedź na wiadomości od naszych klientów. Uda nam się sprawnie zobaczyć komentarze, a także odpisać – aplikacja od razu przeniesie Was do wybranego posta. Mamy możliwość publikować treści, a także je planować, możemy tworzyć wersje robocze – gdy akurat mamy napływ weny! Tyle tylko, że dotyczy to jedynie naszej strony na Facebook’u, i nie możemy z telefonu planować na Instagramie.

Dla mnie prostsza alternatywa Menedżera stron, którego funkcje nawet w aplikacji są bardziej rozbudowane (chociaż również nie obsługuje Instagram’a). Wierzę, że z aplikacją Creator Studio może polubić się każdy – prosta w obsłudze, posiada wartościowe funkcje i oczywiście darmowa.

Menedżer stron na Facebooku

Menedżer stron to aplikacja typu MUST – HAVE, kiedy Twój laptop nie jest w zasięgu Twojej ręki.

Możesz sprawdzić wszystkie statystyki – ile osób zobaczyło Twój post, ile osób zareagowało, ile osób kliknęło w post. To też miejsce, gdzie „z ręki” możesz swój post organiczny zamienić w sponsorowany. Znajdziesz tam także informacje o swoich spotkaniach Facebook’owych, stworzonych wydarzeniach, czy aktywności na stronie.

To takie miejsce, gdzie zadbasz o stronę, zbadasz i przeanalizujesz na czym się skupić w kolejnych treściach, a także odpiszesz klientom na nurtujące pytania. Wymienisz się wiadomościami z odbiorcami, poprzez rozmowę czy odpowiedź na komentarze – te z Facebooka, i z Instagrama. Z pewnością zbliży Cię to do klientów, do wiedzy o swoim profilu, do bieżącej analizy danych i statystyk.

Polecam zdecydowanie w czasie kiedy telefon jest Twoim łącznikiem z social mediowym światem, ale nie sprawdzaj tego co 5 minut. Pamiętaj, że ważny jest też dla każdego odpoczynek i w sieci nie trzeba być co chwilę.

Jeśli jesteś na urlopie, a komputer został w domu, to Menedżer stron obejrzany raz na dzień pozwoli Ci na dokładną analizę wartościowych informacji. Potem wróć do odpoczywania!

Takich aplikacji i ułatwień prowadzenia konta na FB i IG jest mnóstwo. Ja dzielę się z Wami tymi ulubionymi. Na pewno, kiedy przetestuję kolejną- podzielę się nią z Wami.😉

Podziel się